Для чого потрібен цей опитувальник?

Опитувальник для оцінювання симптомів екзокринної недостатності підшлункової залози (PEI-Q) – це опитувальник, що складається з 18 пунктів, призначений для заповнення пацієнтами з екзокринною недостатністю підшлункової залози (ЕНПЗ) для оцінювання симптомів ЕНПЗ та їхній вплив на якість життя, що пов’язана зі здоров’ям. Результат, який повідомляє пацієнт, — це звіт про стан здоров’я пацієнта, який отримується безпосередньо від пацієнта, без інтерпретації лікарем чи будь-ким ще.

Retirement Senior Couple Lifestyle Living Concept

Навіщо оцінювати симптоми ЕНПЗ та їхній вплив за допомогою опитувальника?

У теперішній час немає відомих опитувальників для  пацієнтів, специфічних для ЕНПЗ. Через суб’єктивний характер симптомів ЕНПЗ (наприклад, біль) їх краще за все вимірювати за допомогою самооцінювання пацієнта. Опитувальник, який заповнює пацієнт, можна використовувати у щоденній клінічній практиці для прийняття рішень про лікування та моніторинг тяжкості симптомів у пацієнтов, що допомагає забезпечити адекватний контроль симптомів у пацієнтів та помогає у спілкування між пацієнтом та лікарем.

Яка мета цього опитувальника?

Метою цього опитувальника є кількісне оцінювання та потенціальне відслідковування змін у симптомах ЕНПЗ та їхній вплив на якість життя, що пов’язане зі здоров’ям. При цьому ця анкета переслідує наступні цілі:

• Допомога у виявленні та діагностиці ЕНПЗ разом з іншими діагностичними тестами та методами;

• Надавати допомогу пацієнтам, у яких вже діагносована ЕНПЗ, забезпечуючи правильне та оптимальне дозування лікування;

• Моніторинг впливу ЕНПЗ на життя пацієнтів;

• Полегшити спілкування між пацієнтом і лікарем. Варто відзначити, що цей опитувальник призначений для доповнення та покращення існуючої практики та інформування пацієнтів про лікування, а не для заміни стандартних клінічних методів діагностики ЕНПЗ та оцінювання симптомів ЕНПЗ.

Керівництво з використання PEI-Q
Завантажити

Для захисту цілосності методики PEI-Q, включаючи керівництво користувача, алгоритм підрахунку балів та будь-які версії чи переклади переліченого вище, а також всі пов’язані з ним права на інтелектуальну власність, належать компанії Abbott.